Nguồn Máy Chủ HPE DPS-460MB 460W 100V-240V AC Common Slot Power Supply Kit For HP Proliant Servers G8
Mã SP: 12050
Thương hiệu: HP
Loại sản phẩm: Server Power Supply
Mô tả :
Xuất xứ/Nguồn hãng: China/HPE Power Supply
Hỗ trợ kỹ thuật Khanh: ‭038.724.5670‬
Specification
Brand: HPE
MPN: DPS-460MB
Option Part Number: 656362-B21
Spare Part Number: 660184-001
Model Number: DPS-460MB
Assembly Number: 643954-101
HPE GPN: 643931-001
General
Device Type: Power Supply - Hot-Plug - Plug-in Module
Power Device
Input Voltage: AC 100-240 V
Input Frequency: Min 47Hz to Max 63Hz
Frequency Required: 50/60 Hz
Power Capacity: 460 Watt
Efficiency: 94%
Power Factor: 0.998
Maximum Inrush Current (A peak): 30
Maximum Inrush Current duration (mS): 20
Compatibility Information
Designed For
HPE ProLiant DL Series: DL320e Gen8 DL360e Gen8 DL360p Gen8 DL380e Gen8 DL380p Gen8 DL385p Gen8
HPE ProLiant ML Series: ML350e Gen8 ML350p Gen8